Wersja polska  English version
 BAGABAGA na facebook BAGABAGA na facebook

Wesołego Alleluja!

Kochani! Życzymy Wam dużo radości - nie tylko na ten wyjatkowy czas Świąt Wielkanocnych, ale zawsze. Byście umieli ją znajdować w małych rzeczach, krótkich chwilach. Czy w zdrowiu, czy w chorobie, bogactwie, czy biedzie - szukajmy pozytywów i sensu. Cieszmy się obecnością innych. Małymi krokami realizujmy marzenia...

Godziny otwarcia pracowni

Eh, trudno jest godzić kilka rzeczy.

Zaangażowałam się w pracę w Fundacji Dom w Łodzi... co pochłonęło mnie chwilowo bez reszty.

Do połowy kwietnia pracownia czynna jest tylko we wtorki w godz. 16-17.30 - wówczas spotkacie Jolę Kalinowską, która maluje przepiękne wzory na swoich dzianinowych strojach.

BAGABAGA na STUTTGARTNACHT

Łódź i Stuttgart to miasta partnerskie. I to już od dłuższego czasu... to już 25 lat! BAGABAGA została zaproszona do wspólnego świętowania, ba - współtworzenia obchodów tego partnerstwa. Jesteśmy w Stuttgarcie z kreatywną śmietanką Łodzi. Są m.in. przedstawiciele ASP, Lukato, Paulina Połoz z Neogotik, Pan Tu Nie Stał, Rush, Eho Projekt, Ada Rybka, Koło Sztuki, Klubokawiarnia Kawalerka, księgarnia Mała Litera... i BAGABAGA.

Co się będzie działo? Kluczem programu jest NOC STUTTGACKA - w piątek 19 października w godz. 19.00-02.00. To wyjątkowa noc, obfitująca w kulturalne i rozrywkowe wydarzenia. W Ratuszu Miejskim!

Zaprezentuję swoją jedwabna i upcyclingową biżuterię i torby, a także - poprowadzę warsztaty rękodzieła

Do zobaczenia w Stuttgarcie!

Nici Wzory i Kolory - wystawa w Galerii Rondo

Mam ogromną przyjemność zaprosić Was na wystawę moich prac, którą organizuje Fundacja Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło. Wernisaż odbędzie się 15 października, we wtorek, o godz. 14.00.

Co zaprezentuję? Oczywiście biżuterię tekstylną oraz filcowe torby, które tworzę pod marką BAGABAGA! Do moich ulubionych materiałów należą obecnie: naturalny jedwab oraz materiały pochodzące z odzysku - głównie dzianina rajstopowa. Będzie też można zobaczyć kilka ekskluzywnych projektów stworzonych pod moim nazwiskiem Libiszowska - to biżuteria, która także powstała z materiałów upcyclingowych. Prezentwoałam ją podczas ostatniego FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

Nowścią i niespodzianką będzie premiera zegarków, które są efektem współpracy z Kahuna - Art. To wyjątkowa i praktyczna biżuteria - efektownie oprawione zegarki Kahuny-art zostały zamocowane na jedwabnych i upcyclingowych bransoletkach BAGABAGA!

Wystawa jest świetną okazją, żeby opowiedzieć o tym, co mnie fascynuje i prowadzi... W szyciu szukam siebie. Szukam sensu życia. Przez pryzmat twórczości analizuję różne sprawy... coż - doświadczenia arteteraueutki są we mnie ;-) Pociąga mnie możliwość odnajdywania piękna i wartości w pozornie niepotrzebnych przedmiotach. W życiu smuci mnie, że tak szybko definiujemy i szufladkujemy: śmieć / wyrzutek / patologia. Łatwo skreślamy rzeczy i ludzi, gdy na pierwszy rzut oka są inni. A często wystarczy zmiana perspektywy, by odkryć w nich wspaniały potencjał. To staram się robić - nie tylko w czterech ścianach pracowni.

Serdecznie zapraszam. Galeria Rondo, ul. Marszałkowska 99/101, Warszawa. Wystawa potrwa do 15 listopada 2013 r.

BAGABAGA ma nowe logo!

Żegnamy Babę Jagę... BAGABAGA wkracza w nową erę, łapie wiart w żagle i płynie na oceany ;-)

A tak poważnie. Marka rozwija się, odnosi małe i większe sukcesy. Logo, które kiedyś stworzyłam przestało spełniać moje oczekiwania. Bo BAGABAGA wyszła już dawno poza ramy rękodzieła i dłubaninki Zosi - samosi. Coraz częściej widziałam potrzebę oddania spraw w ręce specjalisty. A szalę przechyliły motywy Baby Jagi u kilku konkurencyjnych projektantek. Życzę powodzenia!

Logo zostało stworzone przez Rybka Projekt. Jest jasne, czytelne i nawiązuje do mojej działalności. Jest moje: jedyne i niepowtarzalne ;-)

Oczywiście, ponieważ nadal nie jestem (i nie będę!) koropracją.... re-branding będzie trwał. Baba Jaga będzie nam jeszcze przez jakiś czas towarzyszyć. Można rzec, że torby nią oznaczone mają wartość kolekcjonerską ;-)

FashionPhilosophy Fashion Week Poland / Łódź. 18-21 kwietnia 2013 r

Proszę zapamiętać. Showroom numer 102. Zapamiętać. Przyjść. Znaleźć. No i obejrzeć nową, najnowszą kolekcję biżuterii.

Tym razem będzie bardziej ekstrawagancko. A może ekskluzywniej? Też bardziej elegancko. Techniki te same: igły, nici, tkaniny przeróżne - nowe jedwabie i upcyclingowe tekstylia o przeróżnych fakturach, szklane błyszczące koraliki, a czasem guziki. Misternie ze sobą zestawiane, zaplatane, haftowane. Pojawi się też nowy materiał: skóra. Nowa kolekcja, którą nazwałam Takiej mnie jeszcze nie znasz będzie sygnowana moim nazwiskiem: Libiszowska. Poznacie moje nowe oblicze!

Prócz prezentacji kolekcji zaplanowałam także kolejną odsłonę akcji Baga-Baga szuka twarzy. Jeśli masz ochotę na modową fotografię w moim wydaniu - w samym centrum świata fashion - zapraszam. Zgłoszenia przyjmuję mailowo.

Energia Kultury w bransoletkach Baga-Baga

Bardzo nam miło! Dlaczego? Bo bransoletki z najnowszej kolekcji upcyclingowej Baga-Baga wystąpiły na scenie! Oczywiście nie same... ale zdobiąc Marzenę Bomanowską, która poprowadziła w Wytwórni galę Energia Kultury.

Bransoletki wykonane zostały z materiału pochodzącego z rajstop w kolorach dopasowanych do tuniki: niebiesko - turkusowo - szmaragdowych i były wyszywane szklanymi koralikami. Zobaczcie sami: Co Jest Grane

Energia Kultury plebiscyt organizowany przez Gazetę Wyborczą i telewizję Toya, w którym przyznaje się nagrodę za największe, najbardziej energetyzujące wydarzenie kulturalne w Łodzi. Tym razem wyróżnienie otrzymał spektakl Teatru Nowego 'Hotel Savoy' - gratulujemy! Galę uświetnił koncert Agi Zaryan.

Baga-Baga bohaterką pracy naukowej

O biżuterii naukowo? Oczywiście. I to bardzo ciekawie! Twórczość Baga-Baga została opisana w pracy magisterskiej Pauliny Masiarek pt.: Nowe życie dawnej sztuki ludowej.

Świeżo upieczona Pani Magister analizowała wpływ kultury ludowej na współczesny dizajn. A jak wiadomo... działalność Baga-Baga wypływa z miłości do tradycyjnych technik rękodzielniczych, do zdobień i kolorystyki. Ale uwaga! Ani w biżuterii, ani na torbach nie znajdziedzie kopii haftów ludowych. Nie lubimy dosłowności, ani tego, co oczywiste. Marta Libiszowska - Jóźwiak szuka bardziej wyrafinowanych skojarzeń. Haft - tak. Bardzo autorski. Koronka - oczywiście. Delikatna, wpleciona tu i ówdzie, ale bez narzucania się. Igła, nitka, szydełko - zawsze pod ręką, zawsze w gotowości. By odkrywać nieoczywiste, formować i zdobić. Na tym polega czar Baga-Baga.

Baga-Baga dla Miss Intercontinental 2012

Temat Miss wrócił! Tym razem pracujemy nad bizuterią dla Anny Kowalskiej - I wice Miss Regionu Łódzkiego, która będzie reprezentować Polskę w konkursie Miss Intercontinental 2012.

Biżuteria Baga-Baga będzie dopełnieniem sukni narodowej przygotowanej przez Arkadiusza Taraskę. W atelier projektanta powstaje także wyjątkowa suknia finałowa. Szkice obu strojów oraz naszyjnika można zobaczyć na funpage'u Atelier Arkadiusz Taraska: http://www.facebook.com/pages/Atelier-Arkadiusz-Taraska/228340807196362?ref=ts&fref=ts/. Anna Kowalska zabierze też ze sobą torebki marki Goshico.

Finał wyborów Miss Intercontinental odbędzie się 23 listopada w Niemczech. Trzymamy kciuki!

Baga-Baga dla Miss Polonia

Zostałam zaproszona do współpracy przez Atelier Arkadiusz Taraska w stworzeniu kolekcji na finał Miss Polonia regionu łódzkiego. Temat przewodni: inspiracja regionem opoczyńskim. Arkadiusz Taraska projektuje na ten wieczór specjalną kolekcję wieczorowych sukni, a ja - biżuterię, oczywiście.

Kultura ludowa to mój konik i wielka pasja, dlatego to wyzwanie jest dla mnie orgomną radością. Efekty będziecie mogli zobaczyć już 14 lipca.

Folklor is Alive - moje prace na wystawie w Pradze

Od 3 marca na międzynarodowej wystawie

jedwab, biżuteria jedwabna, biżuteria tekstylna, upcycling, biżuteria upcyclingowa, torby filcowe zdobione ręcznie, akcesoria modowe, fashion
Copyright © 2009-2018 BAGABAGA